PROFIL

KLOSBRUNECKÝ je mladý, mezinárodní architektonický ateliér působící v České republice a ve Švýcarsku.

Pracovní pole
Nabízíme služby v architektuře a urbanismu, od interiérů, rodinných a bytových domů, přes veřejné a komerční prostory, zdravotnictví a školství, až po rozsáhlé technické objekty, sportovní areály a kompletní urbanismus.

Naše služby
Naše služby obsahují kompletní architektonický proces: poradenství a konzultaci, koncept projektu, studii projektu, projekt pro územní rozhodnutí, projekt pro stavební povolení, prováděcí dokumentaci, zadávací dokumentaci a stavební dozor.

KDO JSME

Partneři
Zakladatelé a partneři firmy, Daniel Klos (*1980, Curych) a Radek Brunecký (*1982, Brno), vystudovali architekturu na ETH v Curychu, respektive VUT v Brně. Před téměř deseti lety se poznali v Rotterdamu.
Studovali a pracovali s řadou nejvýznamněších architektů současnosti, mezi nimi: Jean Nouvel v Paříži, OMA/Rem Koolhaas a Maurice Nio (Rotterdam), SeARCH (Amsterdam), Herzog & de Meuron (Basilej), Berrel Berrel Kräutler, e2a a Christian Kerez (Curych). Daniel Klos má titul MSc ETH v architektuře. Radek Brunecký má titul Ing. arch. v oblasti “architektura a urbanismus” a je členem České komory architektů a autorizovaný architekt (ČKA 4157).

Inspirace
Daniela a Radka inspiruje rapidně se měnící současná kultura a její fenomény, vývoj mezinárodní architektury, ale také tradice velkých českých architektů a umělců, působících jak u nás, tak i v zahraničí.
Své obsáhlé znalosti a zkušenosti uplatňují přímočarým a individuálním přístupem ke každému projektu.

Jméno
Slovo KLOSBRUNECKÝ je záměrně psáno bez mezery, pomlčky, nebo slovíčka “a”. Je to slovo nové, neboť když pracujeme spolu, rezultát není ani jeden, ani druhý. Je to kombinace obou, je to úplně nová věc. Žádný z nás není KLOSBRUNECKÝ, KLOSBRUNECKÝ je to, co děláme.

 

NAVRHOVÁNÍ A STAVĚNÍ

Návrh
Centrální motiv práce tvoří kontext a to nejen v módním smyslu pouze kosmetického přizpůsobení a podřazení nejbližšímu okolí stavby. Nová stavba nemá jen neutrálně zapadnout, ale má aktivně obohacovat svoje prostředí co nejlepším využitím daného potenciálu. Takový přístup vyžaduje především co nejhlubší analýzu specifického prostředí a syntézu daných podmínek každého projektu. Tento proces obsahuje mimo jiné funkční, formální, sensuální, technické, ekonomické, právní, ekologické, sociální, a kulturní aspekty.

Jsme pevně zakotveni v našich znalostech dějin a výchově ve smyslu tradičních humanistických hodnot, snažíme se ale na této bázi hlavně objevit, pochopit a pozitivně ovlivnit naši současnost. Co nás motivuje, je skutečně jakési pátrání a bádání: U každého nového projektu se snažíme odhalit onen často utajený potenciál, to, co je možné uskutečnit jen právě “teď a tady”.

Stavba
Vlastní intelektuální fundament je pro každého seriózního návrháře nezbytný, zvláště v době tak rychle se měnících hodnot. Beze sporu je ale ještě náročnější výzvou, proměnit jakoukoli silnou vizi v solidní realitu. To je ale to, o čem vlastně architektura je. Jako architekti můžeme jenom uspět v úzké spolupráci a dobrém vztahu s Vámi, našimi klienty. Opravdový zájem o Vaše požadavky je pro nás stejně důležitý, jako respekt Vašeho rozpočtu. Budeme Vás doprovázet od prvního nápadu až po hotovou budovu. Věříme v úzkou spolupráci mezi architekty, specialisty, dodavateli, úřady a všemi dalšími aktéry stavebního procesu. V takovéto synergii se mohou vyvíjet opravdu specifická, originální a často nečekaná řešení s vysokou architektonickou kvalitou, užitečností a trvanlivostí.

AKTUÁLNÍ PROJEKTY A DALŠÍ AKTIVITY

Aktuální projekty
V České Republice KLOSBRUNECKÝ nedávno realizovali restauraci Velorex v Brně a pracují současně na řadě nových projektech, mimo jiné jsou to dvě vily a přístavba k existující vile v okolí Brna a také mezinárodní výstava v Praze.

Ateliér Brunecký
Pod značkou Ateliér Brunecký připravujeme profesionální architektonické vizualizace a architektonickou fotografii pro řadu klientů ve Švýcarsku, v České Republice a v jiných zemích v Evropě.

Akademické a další aktivity
Mezi naše akademické práce patří “Yugoslav Architecture under Tito”, film o moderní architektuře v zemích bývalé Jugoslávie a kniha “Antonín Raymond for Beginners” o velkém českém architektovi Antonínu Raymondovi, který je považován za zakladatele moderní architektury v Japonsku. V této souvislosti se chystá i výstava v létě 2015 v Praze, a to v Galerii Jaroslava Fragnera, vedoucí instituci v oblasti výstav o architektuře v České Republice.
Dále se podílíme na přednáškách, pravidelně přispíváme do časopisů a pořádáme výstavy:
“Architekti bez Hranic”, (Euro E15, 2010), “Jiný kraj, jiný byt”, (Euro E15, 2012), účast na setkání Euro Bussines Club (Praha, 2012), výstava “Irgendwo Anders” (Curych, 2011), “My v zahraničí” (KRUH Bez hranic 2010), přednáška na FAVUT Brno, 2010.